Kézilabda NB II.

2 órája

Megszerezte első pontját a Nyírbátor, döntetlent játszott a SZIKE Nyíregyháza

Hétvégén két férfi csapatunk is döntetlen játszott, a Nyírbátor hazai pályán remizett. A SZIKE Nyíregyháza Hajdúböszörményben szerzett egy pontot.

Hétvégén újabb fordulót rendeztek a kézilabda NB II D csoportjainak alapszakaszában. A hölgyeknél a Kállósemjén nagy verést kapott Kazincbarcikán, a Mátészalka gólgazdag mérkőzésen nyert Balmazújvárosban. Férfiaknál a negyedik fordulóig hibátlan mutatóval rendelkező SZIKE Nyíregyháza Hajdúböszörményben játszott döntetlen, a Nyírbátor pedig hazai pályán a DEAC II.-vel osztozkodott a pontokon. A Kisvárda pedig elszenvedte ötödik vereségét.

Hajdúnánás–Kisvárda 29–27 (13–11)
Hajdúnánás, 150 néző, v.: Kovács T., Széles. Kisvárda: Simon – Nagy 3, Pánczél 1, Ruzsinszki 1, Vass G. 3, Kórik 4/1, Veres 1. Csere: Hostisóczki (kapus), Ragyák 1, Farkas 1, Varga 1, Simon Zs. 1, Jenei, Czeglédi B. 1, Kertész 4, Széles 5. Játékos-edző: Varga László. Kiállítások: 4, illetve 6 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 3/1.
Varga László: – Jól kezdtük a mérkőzést, aztán sajnos a rutintalanságunknak köszönhetően jöttek a technikai hibák. Ezeket rendszeresen elkövetjük, próbálunk javítani rajta, emellett nagyon hiányoznak a kiemelkedő egyéni teljesítmények. Megyei rangadóval folytatjuk a bajnokságot, innentől kezdve nekünk minden mérkőzés élet-halál kérdése.
Nyírbátor–DEAC II. 33–33 (18–19)
Nyírbátor, 100 néző, v.: Katona, Somodi. Nyírbátor: Felföldi – Nagy-Menyhárt 5, Tamás 7, Pál 9/6, Láng 3, Beregi 1, Albecz 3. Csere: Bulyáki (kapus), Siket 1, Kolozsvári, Lapos, Balázs 1, Bod 3. Edző: Tréki Tamás. Kiállítások: 6, illetve 4 perc. Hétméteresek: 6/6, illetve 3/2.
Tréki Tamás: – Nehéz eldönteni, hogy félig tele a pohár, vagy félig üres, ezért szerintem igazságos a döntetlen. A második félidő közepén eldönthettük volna a mérkőzést, de sajnos ziccereket hibáztunk, amit az ellenfelünk megbüntetett. Köszönjük szurkolóinknak a remek hangulatot.
Hajdúböszörmény–SZIKE Nyíregyháza 30–30 (13–17)
Hajdúböszörmény, 100 néző, v.: Körmendi, Tárnyik. SZIKE: Gadnai – Szedlacsek 6, Csendes 7, Dobos 3, Horváth 2, Mészáros 4, Vasas 4/1. Csere: Tóth (kapus), Bor 1, Orosz 1, Gazdag, Kruták, Kapdos, Tuska 2. Edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 4, illetve 10 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 4/1.
Türk Ferenc: – Felsegítettük a földön fekvő ellenfelünket, emiatt az egyik pontot Böszörményben hagytuk.
További eredmény: Balmazújváros–Hajdúszoboszló 34–36 (13–13).

Női
Kazincbarcika–Kállósemjéni SZSE 40–19 (20–6)
Kazincbarcika, 75 néző, v.: Bakóczy, Király. Kállósemjén: Barta – Ferenci, Tóth 3, Repák V. 1, Bernáth, Duplinszki-Mondl 3, Kotroczó 6. Csere: Kiss, Lövei-Fige (kapus), Békés 2, Erdei 1. Edző: Vass György. Kiállítások: 2, illetve 4 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 3/3.
Vass György: – Hiányos kerettel utaztunk, a nagyon komplett, véleményem szerint NB I./B-s kerettel rendelkező Kazincbarcikához. Ennek ellenére láttam szép megoldásokat a csapatomtól. Dicséret illeti a lányokat a hozzáállásukért, mert nem adták fel, harcoltak végig, erre pedig lehet építeni a jövőben.
Balmazújváros–Mátészalka 37–43 (20–21)
Balmazújváros, 113 néző, v.: Elhardt, Poltz. Mátészalka: Csekenyák – Filek 1, Lengyel 3, Barati 9, Drabik P. 14/1, Gáspár 9/3, Galsai. Csere: Szórádi, Lőrincz (kapusok), Tóth, Nyíregyházi 2, Prokob D., Czakó, Bákonyi, Prokob R. 5. Edző: Drabik Péter. Kiállítások: 8, illetve 10perc. Hétméteresek: 8/6, illetve 6/4.
Drabik Péter: – Egész meccsen, ötletesen, kreatívan támadtunk, védekezésünk azonban hagyott kívánni valót maga után. Ezen javítva haladunk tovább.
További eredmény: DVSC U21–Füzesabony 25–25 (15–9). Hajdúböszörmény szabadnapos volt.
1. Kazincbarcika    3    3    -    -    120-71    6
2. DVSC U21    3    2    1    -    95-86    5
3. Füzesabony    4    2    1    1    111-110    5
4. Mátészalka    4    2    -    2    137-133    4
5. Kállósemjén    4    2    -    2    114-135    4
6. Hajdúböszörmény    3    -    -    3    69-87    0
7. Balmazújváros    3    -    -    3    94-118    0