Atlétika, Nyíregyházi Sportcentrum

2024.07.30. 14:04

K. Szabó Gabriella triplázott Szolnokon

A szolnoki Végső úti sporttelep adott otthont az U20-as és az U23-as atlétikai országos bajnokságnak.

5000 méteren nem talált legyőzőre K.Szabó Gabriella.

Fotó: MASZ

A mögöttünk hagyott hétvégén több versenyszámban is színvonalas és kiélezett küzdelmeket láthatott a nagyközönség.

Három érem került a nyakába

Három a magyar igazság – mondhatja ezt K. Szabó Gabriella, aki 800 méteren egy hajszálnyira maradt el az aranyéremtől, s 2:07,92-vel második lett a Zalaszám atlétája, Muszil Ágnes mögött. 1500 méteren szintén nagy csatát vívott a zalai sportolóval, a Sportcentrum atlétája ugyancsak másodikként ért  célba.  Ötezer méteren azonban nem talált legyőzőre, új egyéni csúccsal 18:28,52-vel szerezte meg a bajnoki címet. Az U23-asok korosztályában a fiúknál, súlylökésben Csikos Patrik örülhetett éremnek, aki 14.84-gyel bronzérmes lett.

Az U20-asoknál három bronzérmet szerzett a Nyíregyházi Sportcentrum, melyből kettőt Jenei Ádám tudhat magáénak, aki távolugrásban és hármasugrásban is a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Rentkó Máté pedig súlylökésben (6 kg) 15.49-cel szerzett bronzérmet.
A dobogóról kicsivel maradt le Hanász Erika súlylökő, aki 10.88-cal negyedik helyezést ért el.