Kézilabda, NB II

2024.09.30. 11:44

Ismét telt ház, ismét győzelem, a SZIKE Nyíregyháza vármegyei rangadót nyert vasárnap – fotókkal

Szon.hu

Fotó: Sipeki Péter

Hétvégén a férfiaknál teljes fordulót rendeztek az NB II-es bajnokság D csoportjában. A forduló legnagyobb érdeklődésétől övezett találkozóján a SZIKE Nyíregyháza telt ház előtt győzte le a tartalékosan is remekül helytálló Nyírbátort. A Kisvárda pedig gólokban gazdag találkozón kapott ki Balmazújvárosban. Hölgyeknél a Mátészalka a 3. fordulóból előre hozott mérkőzésen fogadta a bajnokesélyes Kazincbarcikát. A borsodiak az első félidőben megszerzett előnyükkel jól sáfárkodva magabiztosan nyerték meg a mérkőzést.

NB II., D csoport, 3. forduló

Női

Mátészalka–Kazincbarcika 33–40 (14–21)

Mátészalka, 80 néző, v.: Gál, Szikszay. Mátészalka: Csekenyák – Prokob R. 1, Prokob D. 2, Barati 4, Drabik 13/6, Gáspár 5, Galsai 2. Csere: Lőricz, Szórádi (kapusok), Tóth, Lengyel, Nyíregyházi, Filek 2, Czakó 4, Bákonyi. Kiállítások: 6, illetve 10 perc. Hétméteresek: 9/6, illetve 5/4.
Drabik Péter: – A vereség ellenére, elégedett vagyok a csapattal. A lányok nagyot küzdöttek az esélyesebb borsodiak ellen. Az első félidőben néhány figyelmetlenség elég volt, hogy meglegyen a különbség, amelyet a második félidőben kozmetikázni tudunk csak.

Férfi

SZIKE Nyíregyháza–Nyírbátor 27–23 (11–11)

Nyíregyháza, 220 néző, v.: Dulai, Pisák. SZIKE: Gadnai – Szedlacsek 4, Csendes 3, Horváth, Dobos 6, Mészáros 2, Vasas 7/4. Csere: Tóth (kapus), Újfalussy, Bor 2, Orosz, Gazdag 2, Kozma, Kapdos, Tuska 1. Edző: Türk Ferenc. Nyírbátor: Felföldi – Varga R. 2, Tamás 7, Láng 1, Pál 2/1, Beregi 1, Albecz 7. Csere: Bulyáki, Nagy (kapus), Lapos, Balázs, Bod 3. Edző: Tréki Tamás. Kiállítások: 16, illetve 10 perc. Hétméteresek: 6/4, illetve 2/1.
Türk Ferenc: – Azt mondják, hogy az a jó csapat, amelyik rossz játékkal is tud nyerni. Ezt most mi megmutattuk… Ha a játék hagyott is kívánnivalót maga után, a küzdelemért minden dicsértet megérdemelnek a srácok. Elismerésem a Nyírbátornak, hogy tartalékosan is ilyen remekül helyt álltak.
Tréki Tamás: – Maga hőfokú megyei rangadón kiváló teljesítményt nyújtottunk. Gratulálok a csapatnak, mert a sok hiányzó ellenére végletekig kiélezett mérkőzést tudtunk játszani a bajnokesélyes otthonában.

Balmazújváros–Kisvárda 37–30 (16–14)

Balmazújváros, 150 néző, v.: Harsányi, Magyar. Kisvárda: Hostisóczki – Czeglédi B. 4, Pánczél 8/1, Vass G. 6, Kertész, Varga 9, Csatlós. Csere: Simon (kapus), Farkas, Jenei, Kórik 3, Ruzsinszki, Terebes, Veres. Játékos-edző: Varga László. Kiállítások: 8, illetve 10 perc. Hétméteresek: 4/0, illetve 1/1.
Varga László: – Jól kezdtük a mérkőzést, az első negyedóra végén három góllal vezettünk, ezt többek között remek kapusteljesítményünknek köszönhettük. Aztán technikai hibákat vétettünk és ezt kihasználta a hazai csapat, így a szünetre kétgólos hátránnyal vonultunk. Fordulás után egy darabig felváltva estek a gólok, esélyünk volt a fordításra, de aztán egyre másra maradtak ki a ziccereink, így vereséget szenvedtünk. Az eredmény ettől függetlenül nem tükrözi a két csapat közti különbséget.
További eredmények: DEAC II.–Hajdúszoboszló 28–33 (11–17), Hajdúböszörmény–Hajdúnánás 39–36 (21–19).
1. SZIKE Ny.háza    3    3    -    -    85-71    6
2. H.szoboszló    3    3    -    -    90-78    6
3. DEAC II    3    2    -    1    114-103    4
4. H.böszörmény    3    2    -    1    107-106    4
5. Balmazújváros    3    2    -    1    94-96    4
6. Hajdúnánás    3    -    -    3    89-98    0
7. Nyírbátor    3    -    -    3    70-82    0
8. Kisvárda    3    -    0-    3    78-93    0