Győzelemmel kezdett a SZIKE Nyíregyháza

Vármegyebeli női csapataink is nyertek az első fordulóban.

A SZIKE Nyíregyháza győzelemmel kezdte a szezont

Fotó: kisvardaikezi.hu/Gáncs Tamás

Hétvégén újra indult a labda a kézilabda harmadik vonalában is, vármegyebeli csapaink is megkezdték a küzdelmeket. Hölgyeknél a Kállósemjén és a Mátészalka is idegeben kezdett és mindketten két ponttal tértek haza. Férfiaknál vármegyei derbin a SZIKE Nyíregyháza Kisvárdán nyert, míg a Nyírbátor hazai pályán szenvedett vereséget-

Női
Balmazújváros–Kállósemjén SZSE 34–37 (16–17)
Balmazújváros, 95 néző, v.: Csanádi, Sztancsik. Kállósemjén: Barta – Szabó Zs. 4, Tóth A. 9/6, Repák V. 5, Ferenci 1, Duplinszki-Mondl 6, Haraszti 7. Csere: Lövei-Fige, Kiss (kapusok), Bernáth 5, Erdei, Lengyel. Edző: Vass György. Kiállítások: 10, illetve 12 perc. Hétméteresek: 9/7, illetve 6/6.
Vass György: – Küzdelmes mérkőzésen megérdemelt győzelmet arattunk. A találkozó egy rövid szakaszát kivéve a mi akaratunk érvényesült. Gratulálok a lányoknak.
Hajdúböszörmény–Mátészalka  22–28 (12–13)
Hajdúböszörmény, néző, v.: Ivanics, Tóth B. Mátészalka: Csekenyák – Prokob R. 2, Prokob D. 2/1, Drabik 8/4, Czakó 3, Gáspár 5/3, Galsai 3. Csere: Lőrincz (kapus), Nyíregyházi, Bákonyi 1, Lengyel, Bényei, Barati 1, Filek 1, Lengyel 1. Edző: Drabik Péter. Kiállítások: 12, illetve 16 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 10/8.
Drabik Péter: – Kiválóan kezdtük a meccset, az első 15 percünk álomszerű volt, utána aztán egyéni hibáinkból felhoztuk ellenfelünket. A második félidő felére rendeztük sorainkat és végül  magabiztos győzelmet aratunk.