2024.06.18. 15:21

Hét bajnoki cím az országos szenior úszóbajnokságon

Remekeltek a Sportcentrum szenior úszói.

Fotó: Nyíregyházi Sportcentrum

A magyarországi szenior úszás bölcsőjében Gyulán rendezték meg a hétvégén a Nyitottpályás Országos Bajnokságot, ahol a Nyíregyházi Sportcentrum három férfi úszója is részt vett 7 bajnoki címet szerezve.

A verseny nyílt és népszerű is a szomszéd országok masters úszói között, így néha előfordul, hogy a magyar bajnoki cím nyertese csak a dobogó alsóbb fokára állhat fel.

A verseny egyik színfoltja, az un. pille-párbaj, amiben egy férfi és egy női versenyző alkot egy versenyző párt. Minden futamban a leglassabb pár esik ki. Ebben a versenyben is volt nyíregyházi versenyző. Cseh Imre a nyíregyházi kötődésű (egyébként szenior világbajnok) Ficze Gabriellával párban 3. helyezett lett.

Hajdu Gyula (1 magyar bajnoki cím)

3. hely: 400 m gyors (egyben magyar bajnok), 50 m pillangó, 200 m hát, 50 m mell

A Sportcentrum szeniorjainak felkészülését Kovács Rita támogatja.