Kézilabda, Kisvárda Master Good SE

3 órája

Sima Győr-siker a Kisvárda Master Good SE ellen

Szerdán a Győri Audi ETO KC látogatott Kisvárdára. A Bajnokok Ligája címvédő kisalföldi együttes magabiztosan győzte le a Kisvárda Master Good SE csapatát.

Fotó: Sipeki Péter

Szerdán a Győri Audi ETO KC a kézilabda K&H női liga első idegenbeli mérkőzésén a Kisvárda Master Good SE vendége volt.  A kisalföldiek keretéből hiányzott Fodor Csenge, Győri-Lukács Viktória, Kristina Jörgensen és Sandra Toft, így ahogy vezetőedzőjük honlapjukon ígérte, több magyar fiatallal érkeztek a mérkőzésre. Ami hazaiakat illeti, a szakvezetés az idényben először nevezte meccskeretébe Rosokha Ljubovot.

Kisvárda Master Good SE
A Kisvárda Master Good SE a második félidőben méltó partnere volt a Győrnek fotó: Sipeki Péter

Szünetben tizenkét gól volt a Kivárda Master Good SE hátránya

Világsztárokból így sem volt hiány a győrieknél, Housheer, Nze Minko, Hovden meg is büntette a Kisvárda hibáit, az eladott labdákat pillanatok alatt gólra váltották, a hatodik percben ki is kérte első idejét Józsa Krisztián. A Kisvárda gólcsendjét a nyolcadik percben Larissa Kalaus törte meg. Kezdeti megilletődöttségüket levetkőzve szép találatot láthattunk Gém Lénától és Szabó Lilitől és Mátéfi Dalma is belekapott egy két labdába, ettől függetlenül a Győr akarata érvényesült. Per Johansson csapata láthatóan nem pörgött üzemi hőfokon, de így is őrizte magabiztos előnyét. Mindkét szakvezető intenzíven forgatta csapatát, a Győr fiataljai szokták az NB I. légkörét, míg Kisvárda fiataljai megtapasztalhatták, milyen a világ élvonala ellen játszani. Élt is a lehetőséggel Andrea Brajovics, kétszer is túljárt Sako eszén. A Kisvárda apró sikerei ellenére tovább robogott a győri gyors, Varga Dalma üres kapus góljával már tíz volt közte, ehhez a szünetig még kettőt hozzá raktak. Így tizenkét gólos Győr vezetéssel vonultak öltözőbe a felek.

Megőrizték tartásukat

Fordulás után újabb klasszisokat vetett be a győri szakvezetés, De Paula, Rju Un Hi és Kelly Dulfer először lépett pályára a mérkőzésen. A gólokat mégsem ők szerezték, hanem a Kisvárdai labdaeladásait, rossz lövéseit villámgyors szélsői büntették meg. Becsületesen küzdött a Kisvárda, a két csapat közötti magasságbeli, gyorsaságbeli és tudásbeli különbséget azonban nem tudta eltüntetni. A csereként beállt Leskóczi Boglárka hiába mutatott be szép védéseket, ő sem tudta megakadályozni, hogy tovább nyíljon az olló. A második játékrész felénél, Kovalcsik Bianka szép találatai ellenére a Győr már kétszer annyi találatnál járt mint a házigazdák. Nagy hátrány ellenére nem rogyott össze a Kisvárda, a maguk szintjén tették a dolgukat és ugyan végül tizennégy góllal kaptak ki, de a második félidőben méltó partnerei voltak a Győri Audi ETO KC-nek. Ahogy azt a mérkőzés felvezetőjében edzőjük, Józsa Krisztián mondta, megőrizték tartásukat.

Kisvárda Master Good SE–Győri Audi ETO KC 23–37 (10–22)

Kisvárda, 600 néző, v.: Kovács-Sebők, Vastag-Réti. Kisvárda: Mátéfi – Gém 2, Kovalcsik B. 3, Szabó L. 3, Gyimesi, L. Kalaus 2, Karé 2. Csere: Leskóczi (kapus), Ajano, Karnik, Mérai 1, E. Novak 4, Brajovics 2, Roszoha, Csáki, Bucsi 4/2. Edző: Józsa Krisztián. Győr: Sako – Hovden 7, Housheer 6/4, Nze Minko 5, Brattset 1, Breistöl 2, Rédecsi 2. Csere: Győri (kapus),Van Wetering 6, Keczeli-Mészáros 2, Varga 2, Rju Un Hi, De Paula 1, Dulfer 1, Blohm 2, Szár. Edző: Per Johansson.
Kiállítások: 4, illetve 6 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 5/4.
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–3. 8. p.: 1–5. 15. p.: 4–10. 22. p.: 6–13. 29. p.: 10–20. 36. p.: 12–26. 42. p.: 14–28. 48. p.: 15–32. 53. p.: 17–34. 59. p.: 21–36.
Mestermérleg
Józsa Krisztián: – Az első félidőben megtapasztalhattuk, hogy milyen a játéka egy Bajnokok Ligája szintű csapatnak. Talán egy kicsit alárendelt szerepet is játszottunk, nem voltunk elég bátrak. A második félidőben voltak olyan momentumok, amelyekre építhetünk a jövőben.
Per Johansson: – Elégedett vagyok az első félidőben nyújtott teljesítményünkkel, jól alkalmaztuk az öt egyes védekezést. A második félidőben is megvoltak a gólszerzési lehetőségeink, de ezeket sokszor nem tudtuk kihasználni. Örülök, hogy a junioroknak is játéklehetőséget tudtam biztosítani.

1. Győri Audi ETO KC             4  4   –   –  148- 91   8 pont
2. FTC-Rail Cargo Hungaria       4  4   –   –  139-100   8
3. Szombathelyi KKA              3  3   –   –  103- 84   6
4. MOL Esztergom                 3  3   –   –   96- 80   6
5. DVSC Schaeffler               3  2   –   1  105- 88   4
6. Alba Fehérvár KC              3  2   –   1   86- 79   4
7. Moyra-Budaörs                 3  2   –   1   70- 85   4
8. MTK Budapest                  3  1   –   2   89- 93   2