2023.02.14. 17:25
Négymillió helyett negyvenmilliót utalt
Az igazgató tudta, hogy tévedésből kapott ennyi pénzt, de elköltötte.
Fotó: fizkes
Még 2021-ben egy megyei cég megbízta az alvállalkozóját egy 4,2 millió forintos munka elvégzésével, amit az alvállalkozó teljesített is. 2021. június 16-án a megrendelő az irodájában ült, és számítógépen keresztül akarta a számlát kiegyenlíteni, ehhez a szükséges adatokat beütötte a gépbe, de tévedésből a 4,2 millió forint helyett 42 millió forintot utalt át az alvállalkozónak.
Az alvállalkozó cég igazgatója a bankjától azonnal értesült a nagy összeg érkezéséről, és bár tudta, hogy az tévedésből került hozzá, annak egy részét rögtön felvette készpénzben, egy másik részét pedig tovább utalta a saját alvállalkozóinak. Ez a cselekménye jogtalan elsajátítás vétségének minősül, ugyanis az, aki a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül nem adja vissza a sértettnek, elköveti ezt a bűncselekményt.
Adósságai voltak
A gyanúsítottként kihallgatott igazgató beismerő vallomást tett, és mindezt azzal magyarázta, hogy több adóssága is volt, és az „égből pottyant” pénzből a cége tartozásait rendezte először, de vállalta, hogy teljes egészében visszafizeti a sértett kárát. Ebbe a sértett is beleegyezett, ezért az ügyészség elrendelte a közvetítői eljárást, s egy évre felfüggesztette az eljárást.
Ezalatt a sértett és a gyanúsított megállapodtak, illetve időközben a gyanúsított visszafizette a teljes tartozást. Erre tekintettel az ügyészség a napokban megszüntette az eljárást, nyugodtan folytathatja üzleti tevékenységét mindként cég, persze nem árt a jövőben sokkal gondosabban eljárnia mind a megrendelőnek, mind az alvállalkozónak az ilyen esetek elkerülése érdekében – tájékoztatta lapunkat dr. Szilágyi László sajtószóvivő.
KM
Borítókép: Tévedésből tízszer annyit utalt át, mint amennyit szeretett volna | Fotó: Shutterstock