Micsoda dráma!

2024.07.05. 17:30

Az utolsó pillanatban ütötte ki a házigazdát Spanyolország

A labdarúgó Európa-bajnokság első negyeddöntője hatalmas fordulatokat, és óriási drámát hozott. A spanyolok szereztek vezetést, de a 89. percben egyenlített Németország, a házigazda mégis búcsúzott egy 119. percben esett találat miatt.

Kvanduk Bence

Merino nagyon fontos gólt lőtt

Fotó: Alexander Hassenstein/Getty Images

Labdarúgó Európa-bajnokság
Negyeddöntő
SPANYOLORSZÁG–NÉMETORSZÁG 2–1 (0–0, 1–1, 1–1)
Stuttgart, MHPArena. Vezette: Anthony Taylor (angol).
SPANYOLORSZÁG: Unai Simon – Carvajal, Le Normand (Nacho, a szünetben), Laporte, Cucurella – Rodri, F. Ruiz (Joselu, 102.) – Yamal (F. Torres, 63.), Pedri (Olmo, 8.), N. Williams (Merino, 80.) – Morata (Oyarzabal, 80.). Szövetségi kapitány: Luis de la Fuente.
NÉMETORSZÁG: Neuer – Kimmich, Rüdiger, Tah (T. Müller, 80.), Raum (Mittelstadt, 57.) – Emre Can (Andrich, a szünetben), Kroos – Musiala, Gündogan (Füllkrug, 57.), Sané (Wirtz, a szünetben) – Havertz (Anton, a hosszabbítás előtt). Szövetségi kapitány: Julian Nagelsmann.
Gólszerző: Olmo (52.), Merino (119.), ill. Wirtz (89.).
Kiállítva: Carvajal (120+6.).

ÖSSZEFOGLALÓ

Nagyon kemény fizikális csatába kezdett egymás ellen Spanyolország és a házigazda Németország a labdarúgó-Európa-bajnokság első negyeddöntőjében. Jól mutatja, hogy milyen felfogásban játszottak a németek, hogy Pedrit már az 5. percben úgy buktatta Kroos, hogy a spanyol játékost le kellett cserélni, pedig előtte a középpályásnak már volt egy veszélyes kísérlete Morata visszakészítését követően.

Az ibériaiak játszottak a kapura veszélyesebben a találkozó elején, de aztán a Nationalelf játékosai is elkezdtek jobban ügyelni a labdára, s támadásokat vezetni. A 21. percben Havertz nem is állt messzire a góltól. A jobbról érkező beadást a felhők közül fejelte kapura, de Unai Simon nagy bravúrt bemutatva hárított.

Az első félidő során ezt követően sem igazán jutottak ziccerig az együttesek, így a szünetre maradt a 0–0.

Az 51. percben aztán a spanyolok törték meg a gólcsendet. Yamal jobbról érkező passzát a kényszerből beálló Olmo gurította tizenhatról a jobb alsóba.
A találatot követően azonnal cserélt még kettőt Julian Nagelsmann, merthogy a szünetben ezt egyszer már megtette, s ez fel is pörgette az együttest, de Spanyolország jól védekezve tartotta magát rettentő sokáig.

A hajrára fordulva aztán Unai Simon óriási helyzetet hozott össze a németeknek, viszont Havertz 23 méterről balról a kapu fölé emelt. Az utolsó pillanatokban viszont Wirtz így is hosszabbításra tudta menteni a találkozót. Egy bal oldali beadást Füllkrug fejelt elé, ő pedig kapásból a kapu jobb oldalába lőtt.

A ráadásban fokozódott a feszültség, sok szabálytalanság törte meg a találkozót, de a csattanó a spanyoloké volt. Olmo balról érkező beadását Merino fejelte a kapu jobb oldalába a labdát a 119. percben, s ez döntőnek bizonyult. A házigazda búcsúzott a kontinenstornáról.

PERCRŐL PERCRE

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Meglátjuk, hogy Spanyolország és Németország egymás ellen is közönségszórakoztató játékot tud-e játszani.

120+7. perc: Nem volt jó a német szabadrúgás! Vége a mérkőzésnek! Köszönjük, hogy velünk szurkoltak!

120+6. perc: Piros lap! Carvajal rántotta le Musialát.

120+3. perc: Mi maradt ki! Füllkrug fejelt tisztán, de nem talált kaput.

120+2 perc: A mindent egy lapra feltevő németeket le tudta kontrázni Spanyolország, de Ferran Torres pöccintése messze elkerülte Neuer kapuját!

119. perc: GÓÓÓÓÓL! Újra vezet Spanyolország! Olmo balról érkező beadását Merino fejelte 6 méterről a német kapuba. 2–1

117. perc: Kimmich ívelését Füllkrug fejelte kapura, de Unai Simon védett.

113. perc: Kroos sérült meg, ápolásra van szüksége.

110. perc: Kimmich ugrott neki vállal Cucurella fejének, a spanyolt ápolni kell.

110. perc: Sárga lap! Rodri rántotta le Müllert.

107. perc: Musiala lövése eltalálta Cucurella kezét, de a játékvezető mutatta, hogy le volt szorítva, így mehet tovább a játék.

106. perc: Folytatódott a találkozó!

105+2. perc: Vége a ráadás első félidejének!

105+1. perc: Wirtz maradt szabadon, 17 méterről célba vette a bal alsót, de elkerülte a spanyol kaput a kísérlete.

104. perc: Oyarzabal szánta rá magát egy lövésre 18 méterről jobbról, de nem volt elég pontos a kísérlete.

102. perc: Csere a spanyoloknál! Fabian Ruiz megsérült, Joselu váltotta.

100. perc: Sárga lap! Carvajal kezezett.

94. perc: Sárga lap! Wirtz lépett oda keményen.

91. perc: Folytatódott a mérkőzés! A németek újra cseréltek! Havertzet Anton váltotta.

90+4. perc: Thomas Müller lőhetett még egyet az utolsó percben, de éles szögből, estében nem tudta már kapura irányítani a labdát.

89. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Egyenlített Németország! Addig nyomtak a németek, míg fel nem törték a spanyolokat. Egy bal oldali beadás után Füllkrug fejelte vissza a labdát, amit Wirtz tizenegy méterről a hálóba lőtt. 1–1

86. perc: Kroos szabadrúgását Havertz fejelte kapura, s ugyan védett Unai Simon, a támadó előtte Laporte-ot szabálytalanul tüntette el.

83. perc: Unai Simon rossz kirúgása után Wirtz indította Haverzet, a kiszolgáltatott kapussal szemben viszont 23 méterről balról a támadó fölé emelt.

82. perc: Sárga lap! Unai Simon húzta az időt.

81. perc: Musiala húzogatott a spanyol tizenhatoson belül, de éles szögből mellé lőtt.

79. perc: Kettős csere a spanyoloknál! Nico Williams és Morata helyén Merino és Oyarzabal folytatja. Változtattak a németek is! Tah helyett Thomas Müller érkezett.

77. perc: Egy jobbról érkező lapos centerezést Füllkrug estében vágott a kapu mellé. Millimétereken múlott.

74. perc: Sárga lap! Ferran Torres vetette rá magát Musialára.

73. perc: Sárga lap! Mittelstadt lépett oda keményen Ferran Torresnek.

71. perc: Füllkrug mellett elcsúszott Nacho, így Havertzhez került a labda, de Carvajal blokkolta a 14 méterről leadott lövést.

69. perc: Andrich érkezett második hullámban, s Füllkrug le is készített elé, az erős lövést viszont Unai Simon fogta.

67. perc: Sárga lap! Kroos lerántotta Olmót.

63. perc: Cserélnek a spanyolok! Yamalt Ferran Torres váltotta.

60. perc: Wirtz átlövése Cucurella hátáról vágódott mellé.

57. perc: Kettőt cseréltek a németek! Raum és Gündogan helyett Mittelstadt és Füllkrug érkezett.

57. perc: Sárga lap! Andrich lépett oda elkésve.

52. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet Spanyolország! Yamal jobbról érkező labdáját Olmo 16-ról eltette a jobb alsóba. 1–0

47. perc: Morata fordult kapura Yamal passzával az ötösön, de Tah mellett elvesztette egyensúlyát, és fölé lőtt.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés! A spanyolok és a németek is cseréltek. Előbbi együttesben Le Normand helyén Nacho folytatja, míg utóbbinál Emre Cant és Sanét Andrich és Wirtz váltotta.

45+2. perc: Vége az első félidőnek!

39. perc: Olmo próbálkozott középről, 23 méterről laposan, de Neuer blokkolni tudta a lövést.

35. perc: Egy hosszú felívelés után Havertz vette le a labdát a spanyol tizenhatos vonalánál, majd lőtt, de nem okozott gondot Unai Simonnak.

30. perc: Sárga lap! Le Normand rúgta fel Gündogant.

28. perc: Sárga lap! Raum rúgta fel Carvajalt.

23. perc: Laporte lőtt távolról, de a gyenge kísérletet könnyedén fogta Neuer.

21. perc: Egy jobbról érkező beadást fejelt a felhők közül Havertz a kapura, de Unai Simon leért a labdára.

17. perc: Fabian Ruiz próbálkozott 17 méterről, de fölé lőtt.

15. perc: Yamal lőtte el a sorfal alatt a 18 méteres szabadrúgást, de nem volt elég pontos.

13. perc: Sárga lap! Rüdiger ütötte el Olmót egyértelmű gólhelyzetben.

8. perc: Kényszerű csere a spanyoloknál! Kroos kemény belépőjébe sérült bele Pedri, a helyén Olmo folytatja.

1. perc: Morata tette vissza Pedri elé a labdát, de a középpályás lapos átlövését fogta Neuer.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A fehérben játszó németek indították útjára a labdát. A spanyolok hagyományos piros szerelésükben a pályán.

17:37 – Kiegyenlített a mérleg

A spanyol és a német válogatott az elmúlt öt találkozása alkalmával 1-1 meccset tudott megnyerni, s háromszor döntetlen lett a találkozó vége. Németország 2014-ben nyert, míg Spanyolország 2020-ban. Legutóbb a 2022-es világbajnokságon találkoztak, akkor 1–1 lett a mérkőzés vége. Érdekesség, hogy a 10 éve ezt a párosítás megnyerő német válogatott már soraiban tudta Rüdigert és Kroost a mostani kezdőből, a spanyoloknál már csak Morata válogatott abból a keretből.

17:33 – Megérkezett a német együttes bemelegíteni

17:31 – Lázasan készültek az egész nap során a németek

17:28 – Kettőt cserélt Julian Nagelsmann

A németeknél visszakerült a védelembe Tah Schlotterbeck helyére. Emellett ezúttal Andrich helyett Emre Can lesz ott a kezdőben.

17:23 – Nem változtatott a spanyolok kapitánya

Luis de la Fuente úgy döntött, hogy ugyanaz a kezdő fut majd ki a pályára, mint a Georgia elleni siker alkalmával. A leadott stratégia csak annyiban változott, hogy a 4-3-3 helyett ezúttal 4-2-3-1-ben kezd hivatalosan a La Furia Roja. Fabian Ruiz húzódik vissza a mélyebben játszó Rodri mellé, így Pedri közelebb kerülhet a tizenhatoshoz.