2011.08.16. 12:59

Peron sikeres visszatérése

Lovassport – A tápiószentmártoni díjugrató versenyen összesen hat elsőséget szerzett Técsy Attila.

Az utóbbi időszak legszínvonalasabb díjugrató versenyét rendezték meg Tápiószentmártonban, a négynapos viadalról a szabolcsi egyesületek versenyzői sem hiányozhattak. Az országos minősítőnek és bajnoki döntőnek beillő viadalon mind a rendezés, mind a versenypályák minősége, mind pedig a kiemelt szintű díjazás kivívták a résztvevők, az edzők és a szponzorok maximális elégedettségét.

Megyénk lovasai közül a legjobb eredményeket a Nyíregyházi Főiskola SE versenyzője, Técsy Attila érte el, aki összesen hatszor ért el első helyezést a különböző kategóriákban. Számára külön öröm, hogy hosszabb kényszerpihenője után ismét rajthoz állhatott Peron nevű lova, amellyel a négy nap alatt végig hibátlan teljesítményt nyújtott, és megnyerte a két legkiemeltebb versenyszámot a 140-150 centis akadályokon. A négy esztendős lovak talán legnagyobb hazai reménysége, Con Coral nyergében Técsy Attila két első és egy második helyezést szerzett, ami azért kiemelkedő, mert a Barnai Richárd tulajdonában lévő mén az első „idegenbeli” versenyét teljesítette.

Díjugratás

Országos minősítő és bajnoki döntő, Tápiószentmárton

Első nap

4 éves lovak: 1. Técsy Attila (Nyíregyházi Főiskola SE) Con Coral nevű lován.

6 éves lovak: 1. Técsy Attila Alfie n. l., 3. Gombos László (Nyírségi LTE) Kincsem Bella n. l.

A/2x: 2. Técsy Attila Peron n. l.

Második nap

5 éves lovak: 2. Gombos László Ex und Hopp n. l.

6 éves lovak: 1. Gombos László Kincsem Bella n. l.

Gyermek kategória: 1. Darvai Csenge Sára (Ameko LK) Ameko Cecília n. l.

Utánpótlás kategória: 3. Gonda Márta (Nyíregyházi Főiskola SE) Amati Adonis n. l.

A/1: 2. Técsy Attila Alfie n. l.

A/2x: 1. Técsy Attila Adél n. l.

B/1 c: 2. Varró Nikoletta (Nyírségi LTE) Blesse n. l.

B/1 c: 3. Varró Nikoletta Sziszi n. l.