2024.05.14. 14:45

Csak egy sovány döntetlen

Nem sok babér termett NB II-es női csapatainknak a hétvégén.

Fotó: Dodó Ferenc

Hétvégén csak a nőknél folytatódott a pontvadászat az NB II-ben. Az alsóházban a Mátészalka döntetlent játszott a Salgótarjánnal, míg az Újfehértó KSZSE nagy verést kapott a Füzesabonytól. A felsőházban pedig a Vitka SE a Göddel szemben maradt alul.

Kézilabda NB II rájátszás, női alsóház
Mátészalka–Salgótarján 32–32 (17–16)
Mátészalka, 80 néző, v.: Katona, Somodi. Mátészalka: Lőrincz – Bodó 3, Durbák, Ábri 1, Czakó 1, Drabik P. 14/6, Csépke 8. Csere: Szórádi (kapus), Simon 1, Lengyel 1, Tóth, Deme B. 3, Prokob D., Bákonyi. Edző: Drabik Péter. Kiállítások: 12, illetve 8 perc. Hétméteresek: 7/6, illetve 4/1.
Drabik Péter: – Kellő hit nélkül nehéz mérkőzést nyerni. Az itthoni parádé helyett a bravúr a döntetlenhez kellett.
Újfehértó KSZSE–Füzesabony 20–32 (10–15)
Újfehértó, 52 néző, v.: Harsányi Magyar. Újfehértó: Barta – Hruska 1, Szabó 1, Szalka, Pál 6/3, Lengyel 1, Bernáth. Csere: Horváth (kapus), Papp 5/1, Galsai, Filek 4, Gyuró 1, Ferenci 1, Erdei, Tomori. Edző: Kelemen Gréta. Kiállítások: 6, illetve 12 perc. Hétméteresek: 6/4, illetve 3/3.
Kelemen Gréta: – Jól kezdtük a mérkőzést, védekezésünk és támadásaink is szép befejezésekhez vezettek. Azonban a jó erőkből álló Füzesabonnyal nem tudtuk felvenni a versenyt. A második félidő elején olyan hibákat ejtettünk, amivel növelték előnyüket. A következő két mérkőzésre csökkentenünk kell a hibák számát és akkor bebiztosíthatjuk magunkat a következő NB II.-es bajnokságba.

További eredmények: DVSC U21–Heves 40–31 (16–12), Eszterházy U21–Mogyoród 24–24 (12–12).

Forrás: mksz.hu

Felsőház
Vitka SE–Göd 22–25 (12–12)
Kisvárda, 20 néző, v.: Kincses, Leiter. Vitka SE: Bágyi – Lakatos 2, Repák V. 7/2, Repák D. 5/1, Vass 3, Haraszti 1, Birta 1. Csere: Balogh 2, Békés 1. Edző: Németh Tibor. Kiállítások: 10, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 4/4.
Németh Tibor: – Jól küzdöttek a lányok, de a hosszabb kispad a vendégek javára döntötte el a két pont sorsát
További eredmények: Miskolc–Praktiker-Vác U21 33–29 (15–13), Hajdúböszörmény–Dunakeszi 20–38 (13–21).