2024.08.16. 09:13
Manifesztációs nap volt a Labor Caféban
A résztvevők kreatív gyakorlatokat is elvégeztek
Fotó: Szilágyi-Bécsi Tímea archívuma
A napokban rendezték meg a „Nagy Manifesztációs Nap” elnevezésű workshopot a nyíregyházi Labor Caféban. A rendezvénynek kettős célja volt: a részvételi díjjal a Labor Cafét támogatták az érdeklődők, a hely ugyanis egy olyan közösségi tér Nyíregyházán, amit önkéntesek működtetnek, és adományokból tartja fent magát.
– A másik cél természetesen az volt, hogy a résztvevők belelássanak abba, hogy mi is tulajdonképpen a manifesztáció, és mi a folyamata. A manifesztáció a cselekvés, a gondolatok és az érzelmek tudatos irányítása annak érdekében, hogy azokat a vágyott eredmények elérésére összpontosítsuk. A manifesztáció, vagyis az a folyamat, amely során gondolatainkat és vágyainkat szándékosan valósággá alakítjuk, régóta vonzza az emberek érdeklődését. Bár sokan misztikus vagy spirituális gyakorlatnak tekintik, a tudomány is egyre inkább érdeklődik a mechanizmusai és hatékonysága iránt – fogalmazott Szilágyi-Bécsi Tímea, a workshop szervezője.
Hozzátette, a rendezvényen részt vevők betekintést kaptak a manifesztáció tudományos hátterébe, és megismerhették (többek közt) a pozitív pszichológia jeles képviselőjének, Barbara Fredricksonnak a Broaden-and-Build elméletét, azt, hogyan bővítik a pozitív érzelmek a gondolkodásunkat, és hogyan építik fel hosszú távú erőforrásainkat.
A workshop végén mindenki egy vision boarddal, azaz egy álomtablóval távozott, az ezen lévő képek és szövegek mindig emlékeztetni fogják őket arra, hogy milyen jövőt álmodtak meg maguknak. Szilágyi-Bécsi Tímeától megtudtuk, a résztvevők 140 ezer forint adománnyal járultak hozzá a karitatív kávézó működéséhez.