2018.03.28. 16:35
Javult az életminőség
Nyíregyháza - „Jelentős előrelépések történtek, hétezer új munkahely jött létre a választókerületben az elmúlt négy évben.” Interjú Dr. Simon Miklóssal, a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselőjelöltjével.
Nyíregyháza - „Jelentős előrelépések történtek, hétezer új munkahely jött létre a választókerületben az elmúlt négy évben.” Interjú Dr. Simon Miklóssal, a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselőjelöltjével.
– A Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 6. számú országgyűlési egyéni választókerület nekem több mint egy mandátum – mondta dr. Simon Miklós országgyűlési képviselő, majd folytatta: itt születtem – Érpatakon. Itt élek – Nyírbogáton. Itt nőtt fel a gyermekem, itt növekszik az unokám, ez az otthonom, ezért érdekel a térség és hazám sorsa. A honvédelmi és rendvédelmi bizottság alelnöke vagyok. Rendészeti ügyekben igen elmélyült munka folyt az elmúlt négy évben – utalt vissza az országgyűlési képviselő.
– Többször módosítottuk a migrációs és a bevándorlási törvényt, ezekben a vitákban vettem részt. Magyarország több száz milliárdot költött arra, hogy megvédje állampolgárait, hogy a jogi és műszaki határzár kifogástalanul működjön, mert ez a biztosítéka annak, hogy Magyarországon nyugalom és biztonság van – emelte ki a kormánypárti politikus. – A kerítés, és annak műszaki létesítményei olyan technikai eszközökkel vannak felszerelve, amelyek meggyorsítják az illegális behatoló azonosítását, így azonnal tudnak intézkedni a rendvédelmi szakemberek. Meg tudjuk védeni a határon átlépő illegális bevándorlóktól hazánkat, a határzár jól működik – szögezte le.
– A migrációs válságot, a tömeges illegális bevándorlást meg kellett akadályozni, nem akarunk a nyugat-európai nagyvárosok sorsára jutni, ahol az illegális migráció kikezdte a közbiztonságot. Ezt sokan tagadják, pedig vannak hivatalos statisztikák, hogyan duplázódott meg az erőszakos bűncselekmények száma a németországi nagyvárosokban.
A migráció kezelése gazdasági terhekkel is járna. Németországban már egymillió bevándorló él, 23 eurót költenek egy migránsra naponta, ki lehet számolni, mennyit jelent havonta és évente. El kell dönteni, hogy a megtermelt javakat mire költjük: óvodákra, utakra, bölcsődékre, közösségfejlesztésre, a családtámogatási rendszer fenntartására, a gazdálkodók támogatására, a hátrányos helyzetű emberek megsegítésére vagy az illegális bevándorlás kezelésére – ez ilyen egyszerű – tette hozzá Simon Miklós.
Javuló életminőség
Igenis, van mit féltenünk – emelte ki a politikus – mert a rendszerváltás óta az elmúlt négy év alatt fejlődött a mi térségünk is a legtöbbet. Ezt számokkal tudjuk bizonyítani.
– Elsődlegesen az emberek életminőségén szeretnénk javítani, s minden településen olyan beruházásokat támogattunk, amire szükség van: munkahelyeket hoztunk létre, adókedvezményekkel a munkahelyek megtartását segítettük – sorolta a képviselő.
– A hétezer új munkahelyből négyezer a versenyszférában jött létre a választókerületemben, amely lehetőséget biztosított arra, hogy a közmunkából élők egy része háromszor-négyszer nagyobb jövedelemért a térségbeli cégeknél dolgozhasson. Nagy eredménynek tartom, hogy 2014 óta a nyírbátori Ipari Parkban állami támogatásból három új gyár épült. Kiemelt támogatással épült a Coloplast 2. gyára, ekkor négyszáz új munkahely jött létre – jegyezte meg Simon Miklós, majd folytatta: a cég közel 8 milliárdos fejlesztéséhez 1,1 milliárdot a kormány biztosított.
– Hasonlóképpen a repülőgép-alkatrészeket gyártó Diehl Aircabin 3,7 milliárdos beruházásához a magyar állam 1,38 milliárdot tesz hozzá. A következő a sorban a német Rosenberger, ahol másfél év alatt kilencszáz ember helyezkedhetett el. Nem mindegy, hogy egy családban az aktív keresők 54.000 forintot visznek haza, vagy egy multicégnél megkeresnek kétszázezer forintot nettóban; el tudják mondani mi a különbség a kettő között – jegyzete meg a fideszes politikus.
Fejlesztések pályázati pénzből
– Az autópálya közelsége újabb gazdasági lehetőségeket jelent a térség számára. Összesen 58,4 km hosszan 5,3 milliárd forintból 10 települést érintve újultak meg a közútjaink, köztük számos forgalmas és balesetveszélyes szakasz ide sorolható. Megújult az Újfehértó – Érpatak – Nagykállót összekötő 4912-es út.
– Megtörtént a „haláltúrának” nevezett, Debrecen – Mátészalkát összekötő másodrendű főút, a 471-es felújítása; a megyehatár – Nyírbátor Császári út 20 km-es szakasza három körforgalommal 2 milliárd 50 millió forintba került. A két körforgalom a 471-es főút nyírbátori Édesanyák úti szakaszán és a Császári úton, míg egy körforgalom Nyírbogáton épült, amivel jelentősen megnőtt az ott közlekedők biztonsága és a Nyírbátori térség elérhetősége; a 471-es mellett kerékpárutak épültek külterületen 28 km hosszan 1,8 milliárd forintból – sorolta az útfejlesztéseket a képviselő, aki elmondta azt is, választókerületében 6 települést érintettek a 2,5 milliárdos ivóvízminőség javító programok, 61 ezer ember számára vált az ivóvíz minősége jobbá, több helyen ihatóvá. 17 településen teljesen kiépült a szennyvízhálózat, s így 70 ezer lakosnak vált elérhetővé a szolgáltatás – összegzett a politikus.
- KM -