2016.05.10. 17:07
Nem szégyen a kétkezi munka - remekeltek a baktalórántháziak a szakmai versenyen
Baktalórántháza - Leendő dolgozóként tekintenek a jól képzett, fiatal szakemberekre a cégek, vállalkozók.
Baktalórántháza - Leendő dolgozóként tekintenek a jól képzett, fiatal szakemberekre a cégek, vállalkozók.
Elismerésre méltó helyezést ért el a baktalórántházi Vay Ádám Gimnázium, Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium mezőgazdasági gépész csapata a közelmúltban rendezett országos szakma kiváló tanulója versenyen: a küzdelemben László Zoltán a második, Balogh Gábor a tizenharmadik, Bodnár Viktor pedig a huszadik helyen végzett.
Komoly tétje volt
A verseny célja a gyakorlatigényes fizikai szakmák (beleértve az erre épülő, magasabban jegyzett foglalkozásokat is) társadalmi presztízsének és vonzerejének növelése, a tanulás népszerűsítése volt.
Angyal Miklós már fél évvel a megmérettetés előtt megkezdte a fiúk felkészítését.
– Az új szakmaszerkezeti rendszerben e szakterületen tavaly rendeztek először ilyen rangos viadalt. Országosan 108 diák indult, a mi iskolánkból tizenketten neveztek, végül hárman kerültek be a legjobb huszonnégybe, amivel továbbjutottak a 2. fordulóba.
A versenynek nagyon komoly tétje volt: a legjobbak (a 70 százalék felett teljesítők) mentességet kaptak a szakmai vizsga alól, 100 százalékos teljesítménnyel és jeles végeredménnyel pedig büszke szakmunkások lettek!
Mindig szükség lesz rájuk
A kérdésünkre, hogy miért is érdemes szakmát tanulniuk a fiataloknak, Balogh Gábor azt mondta, kevés a jó szakember, sok a diplomás munkanélküli. – A tapasztalatok és a munkaerő-piaci felmérések azt mutatják, megbízható szakikra, mesterekre mindig szükség lesz, sőt, kifejezetten nagy ránk a kereslet! – tette hozzá.
– Minden évben megkeresik az intézményünket mezőgazdasággal foglalkozó cégek, vállalkozók, hogy különféle kritériumok alapján felmérjék a végzősök kvalitásait. Ajánlást kérnek a tanulókról, akikre potenciális munkavállalókként tekintenek.
Olyan hozzáértő, talpraesett embereket szeretnének megnyerni maguknak, akikre akár több millió forintot érő munkagépeket is rá lehet bízni – árulta el Angyal Miklós szaktanár.
Hozzátette: a diákoknak hatalmas előnyük ezen a szakon, hogy a gyakorlati helyükre vagy a családi vállalkozásra biztos pontként tekintenek a boldogulásukat illetően. Akik tudnak és szeretnek is dolgozni, bírják a terhelést és nem tévesztik szem elől az álmaikat, mindig könnyebben és gyorsabban érnek célba! Nem szégyen a kétkezi munka, nagyobb probléma az, ha diplomával a kezünkben kell ácsorognunk a munkaügyi hivatal előtt!
KM-MA