2015.11.12. 15:43
17 dolog, amit soha nem szabad megosztanod másokkal
Időnként teljesen elkerülhetetlen, hogy ne osszuk meg néhány tisztálkodási eszközünket a közvetlen családtagjainkkal vagy a legjobb barátainkkal. Pedig igazán nem kellene.
Időnként teljesen elkerülhetetlen, hogy ne osszuk meg néhány tisztálkodási eszközünket a közvetlen családtagjainkkal vagy a legjobb barátainkkal. Pedig igazán nem kellene.
Kölcsönadjuk a hajkefénket a legjobb barátnőnknek, közös szappant használunk a kedvessel, elkérjük az öcsi körömcsipeszét. Bár egészen ártalmatlannak tűnik, mégis sokkal könnyebben lehetnek bőr- illetve egészségügyi problémáink, ha megosztjuk a személyes tisztálkodási eszközeinket másokkal. Összeszedtünk 17 dolgot, amit SOHA nem lenne szabad közösen használnunk másokkal.
1. Szappan
Öntisztító, mi? Hát nem. Minden egyes használat után a bőrödről lehámló organizmusok borítják be a szappant. Ezek lehetnek ártalmatlan bacik, de egészen komoly kórokozók is. A szappan alapvetően sem egy nagy baktérium-gyilkos, sőt, ha vizes szappantartóban áll, akkor a nedvesség miatt valóságos baktériumtenyészetté válik.
2. Törölköző
Kicsit fura a szaga? Az bizony baktérium, gomba és penész. A törölköző is simán baktériumtenyészetté válhat, főleg, ha nedves, párás fürdőszobában van kiterítve. A szennyezett törölközők gombás fertőzéseket terjeszthetnek és pattanásokat is okozhatnak. Elvileg négy használat után ki kellene mosni a törölközőt.
3. Fürdőpamacs
Mivel két használat között soha nem szárad ki igazán, így a gombák nagyszerűen tudnak benne szaporodni. Egy elfertőződött fürdőpamacs pattanásokat, körömgombát és sömört is okozhat.
4. Borotva
A pengék alatt összegyűlnek az elhalt hámsejtek és a baktériumok, így minél többen használják, annál nagyobb a fertőzése esélye. És mivel a borotvával könnyen megvághatjuk magunkat, vér útján terjedő betegségeket is könnyebben elkaphatunk.
5. Körömcsipesz
Még akkor is, ha tiszta, egészséges körmű emberrel használunk közösen egy körömcsipeszt, könnyen elgombásodhat a körmünk.
6. Szemöldökcsipesz
Akkor kell igazán odafigyelni a szemöldökcsipesz tisztaságára, ha egy-egy benőtt szőrszálat szeretnénk eltávolítani. A megsérül a bőrfelület, vér útján terjedő betegségeket kaphatunk el.
7. Bármi, amit tégelyben árulnak
Minden egyes alkalommal, amikor belenyúlunk a tégelybe, újabb kórokozókat juttatunk bele, onnan pedig rákenjünk a bőrünkre.
8. Orrszőrnyíró
Nem túl guszta dolog bármi olyat használni, ami korábban valaki másnak az orrlyukában volt, ezzel is csak a baktériumokat terjesztjük.
9. Hajvágó
Hacsak nincs rendesen fertőtlenítve, nem szerencsés más után használni a hajvágót. Nagyobb eséllyel alakulhat ki szőrtüszőgyulladás vagy pattanások.
10. Izzadásgátló és dezodor
Épp a hónalját kenegette vele valaki más. Fertőzést okozhat.
11. Ajakápoló
A baktériumok a nyálkahártyán át bejuthatnak a vérkeringésbe, az ajkak pedig tele vannak apró vérerekkel. Ennél könnyebben már el sem lehet kapni egy jó kis herpeszt.
12. Habkő
A habkövek a szó szoros értelmében tele vannak a lábról származó elhalt hámsejtekkel. Egészen könnyen szedhetünk így össze lábgombát vagy alakulhatnak ki szemölcsök a bőrfelületen.
13. Fogkefe
Még ha alaposan le is öblítjük a fogkefét fogmosás után, akkor is rengeteg baktérium marad a sörtéken, melyek aztán tovább szaporodnak. A saját bacijainktól semmi bajunk nem lesz, másétól viszont már sanszos, hogy igen.
14. Fogkrém - de nem egészen
Közel sem olyan veszélyes, mint a közös fogkefehasználat, de valamennyi kockázatot rejt magában, hogy ha a fogkrém hozzáér a fogkefe sörtéjéhez. Szintén baktérium-szállító lehet.
15. Fülbevalók
Vérben keletkező fertőzéseket kaphatunk el, ha csak nem fertőtlenítjük le az ékszert mielőtt betesszük a fülünkbe.
16. Papucs
Ha egy vadidegen koszos papucsát sem vennéd fel, akkor a cimborádét sem kellene. Nincs is könnyebb módja, mint hogy összeszedjünk egy fincsi kis lábgombát.
17. Fülhallgató
A fülhallgató szintén baktériumtenyészet. A fülzsírban elszaporodó baktériumok fertőzéseket okozhatnak.
Forrás: Buzzfeed