2011.03.22. 07:26
Fájdalmaink oka lelkünkben keresendő!
<p>Ismét jelentkezik ezotéria rovatunk, melyben ma Noémi a különböző betegségek lelki okára ad magyarázatot, így kiderül, mire utal az állandó nátha, vagy akár a fejfájás. Ha Önnek is kérdése lenne spiritiszta szakértőnkhöz, akkor írjon Noéminek a [email protected] mail címre!</p>
Kedves Noémi!
Kérlek, segíts! Azt halottam, hogy aki ezterikus beálítottságú, az meg tudja mondani, mit kell tenni ahhoz, hogy elmúljon valakinek a betegsége. Üdvözlettel: Tóthné Katalin
Katalin! Az ezoterikus beállítottságú emberek úgy gondolják, hogy minden betegség lelki eredetű, melyek oka a tudatban keresendő. Az adott kórkép rámutat, hogy valamin változtatnod kell, valamit nem csinálsz jól. Harmóniát kell teremtened, s ha megtudod mi az ok, akkor megszűnik az okozat. Minden egyes szervünknek szimbolikus jelentése van, amelynek betegségeiből pontosan lehet következtetni arra, min kell változtatni, és hol van szeretethiány. A diszharmónia helyreállitható, ha problémát tudatosan kezeljük. Íme néhány testrészünk szimbolikus jelentése:
A fej: a leglényegesebb szervünk, az értelmezés és a megértés szerve.
A haj: szabadság, hatalom.
A szem: betegsége esetén valamit nem akarunk meglátni, vagy nem akarunk valamivel szembesülni.
A fül: a hallás problémája esetén nem hallunk, vagy nehezünkre esik meghallani valamit.
A orr: a hatalom és a büszkeség.
A fogak: a támadás, a megragadás szimbóluma.
A nyak: nyakasságra mutat, olyan benyomások ellen küzdünk, amelyeket nem akarunk elfogadni.
A torok: valamit nem tudok, és nem akarok lenyelni.
A gerincoszlop: a szellemi mozgékonyság és tartás szimboluma.
A csontok: a szilárdság.
Az izmok: mozgékonyság, rugalmasság.
A váll: mindig a felelősséget viseli, arra mutat, hogy súlyos problémák vannak a vállunkon.
A kéz: az adok-kapok szimbóluma.
A szív: rámutat, hogy az érzelmeinkre hallgassunk.
A tüdő: mindig a lelki benyomásokat mutatja.
A gyomor: a külvilág benyomásait fogadja be.
A vese: általában a partnerkapcsolat zavaraira és érzelmi konfliktusra utal.
Az epe: az agresszió szerve.
A vér: az életerő és az élet székhelye.
A máj: betegség oka valami mértéktelen túlfeszitett életmód
A csipő: probléma esetén gátolja valami a fejlődést, nem tud az ember előre haladni, meghajolni.
A térd: az alázatra utal.
A láb: problémái esetén helytelen irányba indultunk el.
Kedves Noémi!
Férjem hosszú évek óta gyomorfekélyben szenved, melyre műtéti megoldást javasoltak. Hallottam az egyik műsorában, hogy a betegségeknek jelentősége van.
Üdvözlettel: Kissné Viola
A gyomorfekély nem egyik pillanatról a másikra, hanem hosszú évek alatt alakul ki. Rágódik egyetlen problémán, nem tudja elfogadni, megemészteni, sőt hosszú éveken keresztül túl tenni sem tudja magát az adott problémán. Változás csak akkor következhet be, ha az illető megérti az adott szituációt, megbocsát az adott személynek és tudatosítja magában, hogy az adott körülmények eszközként szolgálnak az ő fejlődésében.
Szia, Noémi!
Kisfiam elájult az iskolábanm ennek mi az üzenete? Marika
A szó eredeti jelentése erőtlenség. A beteg folyamatos kiszolgátottság érzést él át, és olyan helyzetet teremt megának, melyben kibújhat a felelősségvállalás elől.
Néhány testi tünet lelki jellemzője:
Csonttörések: akkor jelentkezik, amikor valaki egy bizonyos ponton túlságosan bemerevedett, bekeményített, rugalmatlanná vált.
Szédülés: a beteg úgy érzi, nem kap elegendő figyelmet, mellőzöttnek tartja magát. Szüksége van egy külső támaszra. Meg kell tanulnia a saját lábára állni, s több magabiztosságot kell merítenie önmagából.
Csípő: megbetegedésének lelki oka, hogy az illető a saját világában nem leli örömét, nem örül munkájának, tevékenységének. Kicsinek, kevésnek, és valahol értéktelennek tartja magát. Általában ez azokra az emberekre jellemző, akiknek az életét mások szolgálata tölti ki.
Tarkófájdalmak: többnyire arra utalnak, hogy a beteg csupán az egyik irányba képes nézni, felszólítás arra, hogy ne legyünk olyan makacsok és önfejűek, tekintettel kell lennünk mások véleményére, megértőbbnek kell lennünk.
Kötőhártyagyulladás: jelzi az olyan konfliktusokat, melyekkel nem akarunk szembe nézni, s nem akarjuk meglátni azokat. Fell kell ismernünk a valóságot s tudatosan megvizsgálni azokat.
Hátfájdalmak: a lelki magatartásssal és a lelkitámasszal vannak összefüggésben. Azokat a terheket hordozza, amit mások helyett magára vett. Az ember magával hurcol valamit, amit kénytelen kibírni, de akkor is előfordulhat, amikor a másik fél megtagadja tőle a támogatást, aminek igencsak szükségét érezné.
Rekedtség: tehetlenség érzés, ami szinte szótlanná teszi az embert, azt érzi a beteg nincs mit mondania.
Nátha, megfázás: tisztulási folyamat, a beteg azt érzi torkig van valamivel, pihenésre van szüksége, ahol a teste és a lelke is feltöltődhet. A nátha mindig olyan helyzetben jelentkezik, amikor az illető túlterheltnek érzi magát, s vissza akar vonulni.
- A. N. -