2020.07.13. 12:30
Lezárult a Muzsikál az erdő programsorozata
Salgótarján eresztvényi városrészében zárult a Muzsikál az erdő – Mátrai Művészeti Napok idei programsorozata vasárnap; a rendezvényen Szentpéteri Sándor, az Agrárminisztérium helyettes államtitkára kijelentette: a programsorozatnak küldetése van a fenntarthatóságra nevelésben, abban, hogy az erdei helyszíneken megjelenő kulturális események segítségével felhívja a figyelmet a természet és az emberek világának egymásra utaltságára.
Salgótarján, 2020. július 12. Szokolay Dongó Balázs (b) és Palya Bea közös koncertje a Muzsikál az erdõ - Mátrai Mûvészeti Napok rendezvényen Salgótarján Eresztvény településrészén 2020. július 12-én. MTI/Komka Péter
Forrás: MTI
Fotó: Komka Péter
Az Agrárminisztérium által képviselt szemlélethez szorosan illeszkedik a Muzsikál az erdő szellemisége, a tárca ezért hosszú évek óta támogatja a rendezvényt – tette hozzá.
Az erdőkért felelős helyettes államtitkár szólt arról, hogy a Muzsikál az erdő szakvezetéses sétái és szakmai előadásai körüljárják a fenntartható gazdálkodást, az erdőgazdálkodásban megvalósítható jó példákat is, ezért aki részt vesz a 17 éve zajló sorozat eseményein, nemcsak lelkileg töltődhet fel, hasznos ismereteket is kaphat.
Szentpéteri Sándor megfogalmazta:
a Muzsikál az erdő európai szinten is egyedülálló kezdeményezés, hatékonyságát pedig töretlen fejlődése is bizonyítja.
A Mátrából indulva mára országos, sőt kárpát-medencei rendezvénysorozattá nőtte ki magát, ahol Kossuth-díjas, Príma Primissima díjas művészek sora lép fel, azonosulva a rendezvény küldetésével – mondta.
A rendezvénysorozatot az idén július 4. és 12. között rendezték meg a Mátra erdőségeiben, Gyöngyöspatán, Kékestetőn, Abasáron, Szurdokpüspökiben, Mátrakeresztesen, Taron, Gyöngyöstarjánban, Füleken és Eresztvényben. A zárórendezvényen a Duna Szimfonikus Zenekar, Palya Bea és Szokolay Dongó Balázs, valamint a Dűvő Zenekar lépett fel. A nap során volt családi koncert, bábszínház, gyógynövény- és gombabemutató, kiállításmegnyitó a Muzsikál az erdő fotó- és gyermekrajz pályázatából, és helyi termékek bemutatója is.
Az erdei program sok száz résztvevőjét köszöntve Fekete Zsolt, Salgótarján polgármestere elismeréssel beszélt a szervezők munkájáról, és kitért rá, mennyire hiányzott mindenkinek, hogy végre élőben hallgathasson zenét.
Czékmánné Kelecsény Ágnes, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Nógrád megyei Szervezetének elnöke szólt arról, hogy a VOSZ elsők között támogatta a rendezvényt, amelynek célja a környezettudatos életforma népszerűsítése az erdő és a zene, a művészet erejével.
A Muzsikál az Erdő Alapítvány munkáját a VOSZ megyei Príma díjjal ismerte el, elnyerték a Nógrádikum díjat és a Beke Pál nívódíjat is. Szabó Lajos főszervező, az alapítvány elnöke a vasárnapi rendezvényen elmondta: Szegedről, Nyíregyházáról, Budapestről, Kecskemétről és Zalaegerszegről is sokan utaztak a záróprogramra Salgótarjánba, ez az érdeklődés erősíti a Muzsikál az erdő szervezőit.
Borítókép: Szokolay Dongó Balázs (b) és Palya Bea közös koncertje a Muzsikál az erdő – Mátrai Művészeti Napok rendezvényen Salgótarján Eresztvény településrészén 2020. július 12-én