Valódi futballra volt szükség

Hatalmas csatában győzte le a Kisvárda csapata a Soroksárt.

Jasmin Mesanovic és Molnár Gábor.

Fotó: kisvaradafc.hu

Mint ismert, a labdarúgó NB II. hatodik fordulójában a Kisvárda Master Good hazai pályán a 93. percben esett szabadrúgásgóllal 2–1-re legyőzte a meccset emberhátrányban befejező Soroksár SC-t.

Remek meccset játszottak

– Meg kell dicsérni az ellenfelet, mert valódi futballra kényszerített bennünket, és ennek nagyon örültem – mondta el a mérkőzést követő sajtótájékoztatón a rétköziek megbízott vezetőedzője, Révész Attila. – Élvezhető mérkőzés volt, és mivel jól küzdöttünk, akkor sem lettem volna nagyon csalódott, ha döntetlen a vége, de nyerni azért mindig jobb.

Nem mellékesen megszületett a kisvárdai labdarúgás történetének 300. gólja az NB II.-ben, ami emlékezetesebbre nem is sikerülhetett volna, hiszen Molnár Gábor mutatós szabadrúgásból érte azt el, ráadásul a találat győzelmet ért. Ez volt a csapat 210. meccse  a másodosztályban és a 74. győzelme.

Molnár Gábor egymást követő harmadik meccsén talált be (Kozármisleny, Ajka, Soroksár), ilyen sorozata legutóbb Driton Camajnak volt a 2022-2023-as NB I.-es bajnokság hasonló szakaszában, amikor a Zalaegerszegen, a Fehérvár ellen itthon és a Pakson egyaránt 3–1-re megnyert mérkőzéseken volt eredményes.

Labdarúgás: NB II.

További eredmények: Tatabánya–Kazincbarcika 0–7, Budafok–Kozármisleny 1–1, Szentlőrinc–Gyirmót 2–0, Vasas–Ajka 3–2, Budapest Honvéd–Mezőkövesd 2–1, Békéscsaba–BVSC-Zugló 2–2, Szeged–Csákvár 2–2.