Röplabda

2024.04.19. 19:33

Csak villanásokra futotta a Fatumtól

A Fatum-Nyíregyháza 3:0-ra elveszítette az UTE elleni helyosztó párharc harmadik mérkőzését.

A sötét mezes nyíregyháziak mindhárom szettet elveszítették

Fotó: Dodó Ferenc

Csalódást keltő második mérkőzés után péntek este azért harcolhatott a Fatum-Nyíregyháza, hogy megőrizze pályaelőnyét a női röplabda Extraliga ötödik helyéért kiírt párharcban. Sajnos hamar kiderült, hogy a nyíregyházi csapatban ezúttal sincs sokkal több energia. A UTE előbb a hálónál volt jobb, majd Whitney James pontos szerváival és nagy ütéseivel el is léptek a vendégek. A fővárosiak tisztákat üthetnek és szinte minden megoldásuk bejött, így 22 perc után véget is ért az első játszma.

A második szett elején aztán egy kis tűz költözött a hazaiakba, valamivel gyorsabb lett a játék is mint korábban, ám ez sem tartott sokáig, az Újpest visszavette az irányítást. Kindelan, Ambrosio és Moreno is gyűjtögette a pontokat. A mieinktől egy-két jó megmozdulást jegyezhettünk fel a játékrész derekán, ami arra volt elég, hogy három pontra zárkózzon a Fatum, ám több volt a hiba, mint az eredményes akció.

Adrian Chylinski mindenesetre nem engedte el a mérkőzést, a harmadik szettben már 0:2-nél időt kért. Ez közvetlenül nem segített, ám később mégis zárkózni kezdett a Fatum Ivana Jeremics és Asly Antivero vezérletével, utóbbi ásszal egyenlített (14:14). Ekkor megint jöttek az eredményes UTE-blokkok valamint a nagy ütések Milanovától. A nyíregyháziak még megpróbáltak hajrázni, de ebben a mérkőzésben reálisan nem volt benne, hogy szépítsenek.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc hétfőn Budapesten folytatódik és újpesti győzelem esetén lezárulhat.

Röplabda: női Extraliga, 5. helyért, 3. mérkőzés
Fatum-Nyíregyháza–UTE 0:3 (-19, -19, -21)
Continental Aréna, v.: Szabó, Árpás.
Nyíregyháza: Carabali 3, Galvao 3, Antivero 12, Nagy 6, Kocics 7, Szabó 1. Csere: Tóth F. (liberó), Földi, Jeremics, Farkas. Vezetőedző: Adrian Chylisnki.
UTE: Milanova 13, Kilyénfalvi 7, Kindelan 10, James 14, Ambrosio 10, Moreno 5. Csere: Baksa, Dömsödi (liberók), Sziládi. Vezetőedző: Horváth András.
A mérkőzés alakulása. 1. játszma (22 perc): 3:2, 6:4, 8:10, 10:14, 12:18, 13:21, 18:23. 2. játszma (24): 2:1, 5:4, 7:11, 10:15, 13:19, 16:19, 19:24. 3. játszma (26): 0:4, 2:7, 8:11, 12:13, 14:14, 14:19, 20:23.
A párharc állása: 2–1 az UTE javára.