Győzelemmel kezdett a Kisvárda és a Tiszavasvári SZIKE

Mutatjuk a rájátszás első fordulójának eredményeit.

Szon.hu

A zöld mezes Nyírbátor vereséggel kezdte a rájátszást

Fotó: Gazdag Mihaly

Hétvégén megkezdődtek a küzdelmek az NB II rájátszásában. A hölgyeknél egyedüli felsőházasként a Vitka SE a Dunakeszit fogadta és szoros félidő után szenvedett nagy különbségű vereséget. Az alsóházban a Mátészalka végig szoros meccsen játszott döntetlent a Füzesabonnyal, míg az Újfehértó KSZSE a Mogyoródtól kapott ki. Férfiaknál a felsőházban a Nyírbátor három góllal maradt alul a Váccal szemben. Az alsóházban egyaránt két pontot szerzett a Tiszavasvári SZKE és a Kisvárda, előbbi a Veresegyházát, utóbbi a miskolci Szinvaparti KSE alakulatát múlta felül.

Női Észak-Kelet felsőház, 1. forduló
Vitka SE–Dunakeszi 21–31 (12–15)
Kisvárda, 15 néző, v.: Frank, Mucza. Vitka SE: Bágyi – Kónya 1, Repák V. 5/2, Rózsa 1, Vass, Repák D. 5, Haraszti 2. Csere: Farkas (kapus), Lakatos 2, Birta, Dévényiné 3, Balogh 1, Békés. Edző: Németh Tibor. Kiállítások: 4, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/2, illetve 5/5.
Németh Tibor: –  Sajnos fejben gyengék voltunk, így ellenfelünk még ilyen különbséggel is megérdemelten nyert. Lesz ez még jobb is.
További eredmények: Ungvár–Göd 34–33 (16–18), Miskolc–Hatvan 37–26 (21–19), Hajdúböszörmény–Praktiker-Vác U21 28–43 (15–20).
A bajnokság állása

mksz.hu

Észak-Kelet, alsóház, 1. forduló
Mátészalka–Füzesabony 28–28 (14–14)
Mátészalka, 50 néző, v.: Lámfalusi, Szemán. Mátészalka: Lőrincz – Prokob R. 2, Durbák, Ábri 1, Czakó 1, Drabik 16/4, László 4. Csere: Szórádi (kapus), Deme B., Lengyel, Bodó 3, Prokob D. 1, Simon, Bákonyi. Edző: Drabik Péter. Kiállítások: 14, illetve 14 perc. Hétméteresek: 6/4, illetve 4/3.
Drabik Péter: – Végig nagy küzdelem folyt, a technikai hibák és a kihagyott helyzetek miatt nem nyertünk. Nagyon akartak a lányok, megérdemelték volna a két pontot.
Újfehértó-KSZSE–Mogyoród 21–28 (12–14)
Újfehértó, 80 néző, v.: Gál, Szikszay. Újfehértó: Horváth – Filep 1, Szabó F. 1, Pál 4, Bernáth 3, Szabó Zs. 4, Lengyel2. Csere: Papp (kapus), Gyuró 1, Galsai, Szalka 2, Hruska 3/3, Erdei. Edző: Kelemen Gréta. Kiállítások: 4, illetve 8 perc. Hétméteresek: 8/3, illetve 3/3.
Kelemen Gréta: – Büszke vagyok a lányokra, mert jól küzdöttek, de sajnos nem sikerült megszereznünk a két pontot. Köszönöm az újonc kapusoknak, hogy vállalták a megméretést.
További eredmények: DVSC U21–Salgótarján 34–27 (21–13), Eszterházy U21–Heves 31–32 (17–17).

mksz.hu

Férfi Észak-Kelet felsőház, 1. forduló
Nyírbátor–Vác 29–33 (14–15)
Nyírbátor, 100 néző, v.: Harsányi, Magyar. Nyírbátor: Felföldi – Albecz, Mészáros 7/2, Bor 5, Varga L. 4, Láng 1, Szedlacsek 3. Csere: Gadnai (kapus), Beregi 2, Varga R. 1, Lapos, Tamás 6. Edző: Tréki Tamás. Kiállítások: 2, illetve 8 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 2/1.
Tréki Tamás: – A fizikálisan erősebb, edzettebb Vác megérdemelten vitte el a két pontot.

További eredmények: Hajdúböszörmény–DVTK 23–33 (13–12), Hajdúnánás–Salgótarján 23–24 (13–11), Hajdúszoboszló–Gödöllő 31–25 (16–12).

mksz.hu

Észak-Keleti alsóház, 1. forduló
Tiszavasvári-SZIKE–Veresegyháza 33–30 (17–8)
Tiszavasvári, 100 néző, v.: Gulybán, Juhász. Tiszavasvári: Tóth – Benyusz 9, Tuska 5, Bohács 1, Kakócz 2, Kórik 2, Orosz 7/3. Csere: Boczák (kapus), Horváth B. 4, Balogh 2, Csikós 1, Porubszky, Gazdag, Kovács. Edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 8, illetve 18 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 4/4.
Türk Ferenc: – Az első félidőt meghúztuk, a másodikat ellazáztuk. A szerzett két pont rendben van, a mutatott játék javításra szorul.
Kisvárdai KC–Szinvaparti KSE Miskolc 31–24 (15–10)
Kisvárda, néző, v.: Aczél, Nagy L. Kisvárda: Hostisóczki – Czeglédi B. 5, Csendes 10, Kapdos, Jenei, Kovács, Bottka Á. 2. Csere: Simon (kapus), Ragyák, Nagy 2, Vass G. 3, Bod 3/2, Ruzsinszki 4, Veres 1, Gyebnár, Kertész 1. Játékos-edző: Simon András. Kiállítások: 10, illetve 2 perc. Hétméteresek: 2/2, illetve 3/1.
Simon András: – Hoztuk a kötelezőt. Gratulálok a csapat minden tagjának, mert magabiztosan megoldottuk azt, amit szerettünk volna. Koncentrálunk a további mérkőzéseinkre.