Tenisz, Fucsovics Márton

2024.02.22. 10:01

Fucsovics búcsúzott Dohában

Fotó: dpa Picture-Alliance via AFP

Fucsovics Márton a nyolcaddöntőben búcsúzott az 1,4 millió dollár (506 millió forint) összdíjazású dohai kemény pályás férfi tenisztornán.
A világranglistán 80. magyar játékos hétfőn 6:1, 6:3-ra verte a spanyol Roberto Bautista Agutot, majd a 16 között Alekszandr Bublik (21.) következett. Kettejük párharcában Bublik vezetett 4–1-re, legutóbb 2022-ben, Wimbledonban találkoztak, ahol az ellenfél nyert. A hatodik csatában a nyíregyházi teniszező két brékkel 4:1-re ellépett, és noha egyszer ő is elvesztette az adogatását, 37 perc elteltével egy sima szervagémmel hozta a szettet. Bublik hasonlóan magabiztosan hozta a második játszmát. A mindent eldöntő harmadik szettet Fucsovics ugyan brékkel kezdte, de a kazah azonnal visszajött, és a „legjobbkor”, 4:4-nél újra elvette riválisa adogatását, majd kiszerválta a meccset.