2016.09.13. 08:41
„A népszavazásnak komoly tétje van”
Nyíregyháza - Mára valamennyi európai állam kormánya védekezésbe kezdett, felismerve a migránsáradatban rejlő veszélyt.
Nyíregyháza - Mára valamennyi európai állam kormánya védekezésbe kezdett, felismerve a migránsáradatban rejlő veszélyt.
– Európa gazdag, de gyenge. Ideális célpont. Így tekintenek ránk a migránsok – mutatott rá a hétfői, Nyíregyházán tartott lakossági fórumán Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója.
Saját határaink őrzésével egyúttal Európa külső határát is őrizzük." Bakondi György
Emlékeztetett: a migrációs válság kezdetén Magyarországot sok támadás érte a bevezetett intézkedések, a jogszabályi szigorítások és a fizikai határzárépítés miatt, mára azonban minden európai állam kormánya védekezésbe kezdett, felismerve a tömeges, ellenőrizetlen népmozgásban rejlő veszélyeket. – Egy nemzet belső biztonsága a határainál kezdődik, éppen ezért meg kell akadályozni a jogellenes belépéseket, és pontosan tisztában kell lenni azzal, hogy kik, honnan, miért indultak útnak, és merre tartanak. Magyarország a saját határának őrzésével egyúttal Európa külső határát is őrzi, és mindent megtesz az európai emberek biztonságáért – folytatta.
Nőtt a belbiztonsági kockázat
Mint mondta, a kormány helyesen teszi, hogy nem enged a brüsszeli nyomásnak, és igyekszik megvédeni állampolgárait a migrációs fenyegetettségtől. – Ahol eddig megjelentek a bevándorlók, nőtt a bűnözés, megszaporodtak a gyermekek és nők elleni támadások, nem beszélve a terroristagyanús cselekményekről.
– Magyarország következetesen elutasító álláspontot képvisel a kötelező betelepítési kvóta kérdésében, ugyanakkor segítőkész a rászoruló külföldiekkel szemben: tavaly 500, az idén már 300 – törvényes utat választó – bevándorló kapott politikai menedékjogot hazánkban. Másfél–kétmillió migráns érkezett Európába tavaly, mintegy 400 ezer áthaladóról tudunk. A belbiztonsági kockázat Európa-szerte nőtt.
Lehetőség és felelősség is
Éppen elegen jutottak be ellenőrzés nélkül az unió területére, fontos érdek a belbiztonság megszilárdítása. Az októberi népszavazás lehetőség és felelősség is egyben. Eldönthetjük, kockáztatjuk-e országunk, családunk biztonságát, vagy cselekszünk: nemet mondunk a brüsszeli törekvésekre, vagyis a központi döntéshozatalra, a bevándorlók kötelező betelepítésére, felső limit nélküli szétosztásukra, a családegyesítésre.
Bakondi György hangsúlyozta: a határőrizet vagy a népszavazás fontosságát nem azon lehet lemérni, hogy jelenleg hány migráns tartózkodik az országban, hanem azon, milyen következményekkel járhat, ha nem állunk ki a nemzeti érdekeinkért.
- KM -