zeneszerzők

2020.11.06. 14:43

Új online sorozatot indít a Budapesti Filharmóniai Társaság

A ZeneHorizont sorozat célja, hogy új megközelítésben mutassa be a kortárs zenét a kisfilmek vizualizációja segítségével.

Budapest, 2016. július 28. Madaras Gergely karmester (háttal) vezényli a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekarát Giuseppe Verdi Otello címû operájának próbáján a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon 2016. július 27-én este. A darabot július 29-én mutatják be Vámos László rendezésében. MTI Fotó: Balogh Zoltán

Forrás: MTI

Fotó: Balogh Zoltán

ZeneHorizont címmel indít a Budapesti Filharmóniai Társaság csütörtökön új, online sorozatot, amely filmes formátumban kelti életre a zenében rejlő történeteket.

A sorozat első epizódjában Tiszai Péter zeneszerző Kötéltánc című művét filmesítették meg az alkotók. Tiszai Péter azon kevés zeneszerző egyike, aki autodidakta módon, különösebb zenei előképzettség nélkül alkot. A szóló zongorára írt Kötéltánc című művét a Nemzeti Cirkuszművészeti Központ zeneszerző pályázatára komponálta néhány évvel ezelőtt, az alkotás Vida Mónika Ruth zongoraművész előadásában hallható.

A filmet Tóth Gabriella artista és Miguel Carlos előadóművész közreműködésével, a Nemzeti Cirkuszművészeti Központtal és az Ambient Pictures csapatával közös együttműködésben hívta életre a Budapest Filharmóniai Társaság – közölte a kezdeményezés kommunikációjával foglalkozó cég csütörtökön.

A ZeneHorizont második epizódjában Tiszai Péter vonósnégyesre írt Véletlen című művét mutatják be, amelyben Tőröcsik Franciska színésznő egy csellistát alakít. A premier decemberre várható.

A ZeneHorizont sorozat célja, hogy új megközelítésben mutassa be a kortárs zenét a kisfilmek vizualizációja segítségével.

A klasszikus zenét megjelenítő művészfilmek egyedi színfoltjai digitális világunknak, amelyek segítenek megérteni, megismerni korunk zeneszerzőit. A Budapesti Filharmóniai Társaság zenészei stúdióminőségben rögzítik a szerzett műveket, amelyekhez Tuza Norbert rendező és Szín Róbert operatőr, azaz az Ambient Pictures csapata jelenítik meg a művek által elmesélt történetet, annak vizuális élményét. „Sokkal összetettebb világban élünk, ezért a mindenkori klasszikus zenének is új utakat kell keresnie. Büszkék vagyunk a Filharmóniai Társaság 167 éves múltjára, de a jövő már elsősorban a digitális térben lesz meghatározó.

Meggyőződésünk, hogy úgy tudjuk a figyelmet a kortárs zene felé fordítani, ha összetett, komplex, nagyon magas színvonalú összművészeti produkciókat hozunk létre, melyek a zenére épülnek. Így meg tudjuk mutatni, hogy ma is születnek örök érvényű alkotások, melyek az egyetemes kultúra részei lesznek a jövőben.

A digitális formában sokkal szélesebb körben tudjuk megismertetni a kortárs műveket, mintha csupán a koncerttermekben adnánk elő egy-egy művet, ahogyan ezt elődeink tették” – idézi a közlemény Tóth László, a Budapesti Filharmóniai Társaság elnöke szavait.

A Budapesti Filharmóniai Társaságot 1853-ban Erkel Ferenc indította útjára, a társaság 167 éves történetében mindig kiemelt jelentőséggel bírt az adott kor zeneszerzőinek bemutatása.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a szon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!