2023.10.24. 16:50
A CHATGPT olyan asszisztens, aki soha nem beteg, nem alszik, nem megy szabadságra
A szakemberek meg vannak győződve, hogy a mesterséges intelligencia olyan eszközzé fog válni az oktatásban és a hétköznapi életben, mint régen a számológép, ezért mindenkinek szüksége lesz azokra a képességekre, melyekkel kiaknázhatja a benne rejlő lehetőségeket – a Világgazdaság.
A számológéphez hasonló szerepet is betölthet a jövőben a technológia
Forrás: Shutterstock
Fotó: Patrickx007
A Promptmaster alapítói 11 milliárd forint értékű oktatási csomagot fektetnek a magyar felsőoktatásba – tudatta a Világgazdasággal a Szabó Dávid és Tálas Dávid alapította hazai startup.
A társaság minősített Prompt Engineering kurzusa részeként, a néhány perces videós oktatóanyagokból álló tanfolyam során egy teljesen a mesterséges intelligencia (MI) által generált, mégis hús-vér embernek látszó tanár magyarázza el a hallgatóknak az alapoktól kezdve, hogyan használhatják hatékonyan a ChatGPT-t.
Ezt a tudást később tanuláshoz, munkához és kutatáshoz egyaránt fel lehet használni, a képzést már mintegy ezer diák elkezdte.
A Prompmaster a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájával (HÖOK) közös kampányához – 99 százalékos kedvezménnyel – most csupán egy BKV-jegy áráért csatlakozhatnak a magyar felsőoktatásban részt vevő diákok. A tanfolyamot elvégzők – akik között hallgatók és egyetemi professzorok egyaránt megtalálhatók – visszajelzései alapján
a négyórás kurzussal mintegy ötszáz órányi önképzést tudnak megspórolni.
Az utóbbi nemcsak itthon népszerű, még Ward Risvold, az amerikai georgiai állami egyetem (Georgia College and State University) professzora is a ChatGPT-iskola lelkes tanulója lett.
Elvégeztem az összes képzést, amit találtam az interneten, de a Promptmasteré messze a legkiemelkedőbb: alapos tananyaggal, gyakorlati feladatokkal, egyetemi szintű vizsgával. A munkáltatók már jelezték korábban is, hogy a következő öt évben alapelvárás lesz a promptolás a pályakezdő pozíciókban
– mondta Risvold.
A nagy nyelvi modellel rendelkező chatbot használata már most kulcskompetenciává válik a cégeknél, és egy tavaszi kutatás szerint a munkáltatók 90 százaléka preferálja a ChatGPT-t jól ismerő jelölteket.
A cikk folytatása a Világgazdaság oldalán olvasható!