HAON Sziréna

2008.10.20. 07:22

Hogy lopnak a hipermarketekből?

<p>Lopni bűn, ezt már a Biblia is megírta. A hipermarketeknek azonban nem az a legfőbb céljuk hogy megmentsenek minket a pokoltól, amikor biztonsági őröket alkalmaznak, hanem hogy megvédjék saját termékeiket, vagyis őrző-védő nyelven: az anyagi kár megtérüljön.<BR /></p>

Sokan nem is tudják, de amíg a boltban tartózkodunk, addig oda rakjuk a termékeket, ahova akarjuk. Tehát akkor minősül a lopás lopásnak, ha az árut fizetés nélkül vittük át a kasszán.
Portálunkkal egy egy biztonsági őr osztotta meg nem mindennapi tapasztalatait. Úgy gondolnánk, az átlagpolgár nem lop. Pedig hajjaj! Még az is elvinné fizetés nélkül a szajrét, aki öltönyben, nyakkendőben jár.

Életszínvonaltól függ, ki mit visz

Aki nem olyan tehetős, a félkommerszt nyúlja le, aki meg mégis, az a drágább itókát. Bennfentesünk szerint a tolvajkodni vágyókkal mindenesetre vigyázniuk kell, nem csak azért, mert nagyon könnyen megvádolhatóak az őrök rágalmazással, hanem mert nekik is rosszul esik, ha eltűnik valami az üzletből.

„Nagyon kell figyelni. De ha lehet választani, akkor inkább a csokit vigye el, mint a hatezer forintos viszkit. De előbb utóbb rááll a szemed.”
Elméletileg úgy kellene észrevenniük a gyanús, agresszív, furcsa viselkedésű egyéneken a szándékot, na és persze a tettet, hogy tettenéréséről az elkövető ne tudjon.

„Ezt nehéz, hiszen benned is felmegy a pumpa.” –mondja. Sokszor van, hogy rajtakapnak valakit, és ezért az vissza teszi a polcra, na de akkor sem lehet megúszni, hiszen más is lehet nála. Így aki menetközben visszakozik, azt is bekísérik a külön helyiségbe.

Mit visznek leginkább?

Vagy az olyanokat, amiket könnyen piacra lehet dobni, mit az alkohol, a kozmetikum vagy a mosópor, de a csoki is sokszor zsebek mélyére kerül.

 Hova teszik a cuccot?

„A mai hiper-modern kínai kabátok sok mindenre képesek.” – mondja az őr. De előfordult már olyan is, hogy a fiatal srác a bokszerébe rejtett két dobozos sört. El lehet hinni, hogy a természet kegyes volt hozzá, na de ennyire azért nem. „Egy másik hipermarketnél volt olyan, hogy az asszony nagy szoknyája alatt eltűnt egy több ezer forintos, hét decis viszki.

Ott már nem volt elég a ruházatátvizsgálás, motozásra volt szükség.” Aki nem tudná, utóbbi annyiban különbözik előbbitől, hogy orvos által a testrések is megtekintésre kerülnek rendőr jelenlétében.

„Persze az az ital már nem került vissza a polcra.” Egyre többen vannak, akik erre szakosodnak. Bizalmi emberünk elmondása szerint forintra kiszámolják, hogy mennyit vigyenek. Volt, hogy valakinek száz forint híja volt, hogy elérje a bűncselekmény határát, ami húszezer forint, addig viszont csak szabálysértésről lehet beszélni.
Természetesen van olyan is, hogy az idős bácsi sűrűn bejár, elteszi a zsebébe a csokit, a biztonságiak pedig már várják a kasszánál, és elveszik tőle. „Meg lehet beszélni a lopást is.

Leülte a csoki árát

Ha úgy áll hozzá, ha kifizeti vagy ha ott hagyja, akkor elmehet. Nem az a lényeg, hogy rendőrt hívjunk, hanem hogy térüljön meg a cég kára. De ők is úgy viselkednek ám a gyanúsítottal, ahogy az viszonyul hozzájuk. Persze nem lehet minden megúszni. Van olyan visszaeső, akinek az ezerötszáz forintos csokit kellett leülnie.

Önnek mi a tapasztalata? Tényleg ennyire enyveskezűek vagyunk? Esetleg gyanúsították meg ok nélkül? Írja meg nekünk!

 

  • Hogy vernek át minket a hipermarketek?
  • Másutt is lecsptak a debreceni ékszertolvajok
  • Pénzautomatát loptak Komádiban Bankautomatát loptak 2008.10.16.
  • Köszönte szépen a laptopot
  • Hírlevél feliratkozás
    Ne maradjon le a szon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!