2022.11.23. 10:29
Ezért tartanak lényegesen hosszabb ideig a katari labdarúgó-világbajnokság mérkőzései
Megvan, miért sok a hosszabbítás.
Fotó: Illusztráció: Pixabay
A játékvezetőknek az eddigiekhez képest pontosabban kell elszámolniuk az időhúzást és kiesett időt, ezért tartanak lényegesen hosszabb ideig a katari labdarúgó-világbajnokság mérkőzései.
Pierluigi Collina, a nemzetközi szövetség (FIFA) játékvezetői testületének főnöke reagált arra, miért hosszabbítanak minden félidő végén sokat a bírók. Hangsúlyozta, nincs semmi újdonság, azt kérték, hogy a mérkőzéseken a lehető legtöbb játékpercet biztosítsák, és arra utasították a játékvezetőket, hogy pontosan mérjék, amíg nincs játékban a labda.
Amióta érvényben van a ráadás lehetősége, az 1966-os vb óta, a négy leghosszabb félidőt hétfőn – azaz a katari vb második napján – játszották. Az angol–iráni meccsen az első játékrészhez 14 perc 8 másodpercet adtak hozzá többek között azért, mert az iráni kapus megsérült. A második félidő pedig 13 perc 8 másodperccel tartott tovább a 45 percnél. Az Egyesült Államok–Wales és a Hollandia–Szenegál összecsapáson is volt olyan félidő, amely több mint tíz perc hosszabbítást kapott.
A 2018-as világbajnokságon a tiszta játékidő átlagban 55 perc volt, és a meccsek átlagban 97 percig tartottak. Katarban az eddigi négy találkozón is 55 perc volt a tiszta játékidő, de a meccsek 106 percre nyúltak.
Forrás: delmagyar.hu