2023.06.21. 06:00
Ez az ingyenes eszköz kivágja a hátteret a fotónkból
Néha képekből vagy mozgóképekből szeretnénk eltávolítani a hátteret, hogy például egészen más képre illeszthessük be a témánkat.
Forrás: Background remover AI
Ha valakit mondjuk a Niagara-vízesés elé szeretnénk helyezni egy utcai háttérből, hasznos eszköz lehet az alábbi program, amit telepíteni sem kell, bármelyik internetes böngészőben fut.
Ide kattintva érjük el a Background Removert. Akár magyar nyelvűre is állíthatjuk, bár erre sem lesz szükség: a program végtelenül egyszerűen használható. Így néz ki a Background Remover AI:
Ha képet akarunk szerkeszteni, válasszuk a „Remove image background” gombot. Válasszuk ki a számítógépen a képünket, vagy húzzuk át a szaggatott vonallal jelölt területre, majd kattintsunk az Upload gombra. El kell döntenünk, hogy tárgyakat és embereket, vagy csak embereket tüntetünk el.
Várjunk pár másodpercet, míg a képet feldolgozza a program. A Download gombbal letölthetjük az eltüntetett hátterű fotót. Az oldal korrekt ígérete szerint csak 24 óráig tárolják a képeinket, utána törlik, tehát elvben nem veszélyeztetik a magánéletünket.
Íme, egy eredeti kép:
A Background Remover AI segítségével feldolgozott képek PNG formátumban jelennek meg, így áttetsző változatot kapunk, amit tetszés szerint bármilyen más fotóra rá tudunk illeszteni.
Játszhatunk a „Remove video backgrond” opcióval is, ha videóból szeretnénk eltávolítani a hátteret. Miként a kép szerkesztésekor, húzzuk át a videót, majd kattintsunk az Upload gombra.
A szerkesztett videó néha villog, de az embert egészen jól kivágja. A kész mozgóképet MOV vagy GIF formátumban tölthetjük le.
Az ingyenes változattal 5 másodperc videót dolgoztathatunk fel. Ha a teljes filmet szeretnénk átalakítani, akkor a fizetős verzió havi 29 dollárért érhető el.
A Background Remove AI alapvetően ingyenes, előfizetésre csak akkor van szükség, ha háromnál több képet/videót szeretnénk feldolgozni egy óra alatt.
Szakértők a GitHubon ellenőrizhetik a nyílt forráskódú Background Remove AI kódját.
Digitália
- Akkor most utáljuk a karácsonyi videót?
- „Kérlek, halj meg!” – mi is megkérdeztük, miért adott ilyen tanácsot a chatbot egy egyetemistának
- Hogyan műt ez a robot csupán videókból tanulva úgy, mint az emberi orvosok?
- Ki hinné? Az első tömeges virtuális találkozót 1916-ban tartották
- Black Friday: még egy esetleges csalódás sem veszi el a magyarok vásárlási kedvét